Partner
|
Doświadczenie:
- Magda posiada ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów śledczych. W tym czasie przeprowadziła ponad 200 spraw dla klientów korporacyjnych: firm z sektora private equity, doradców prawnych i firm konsultingowych, w licznych branżach i jurysdykcjach.
- Magda jest uznanym ekspertem w prowadzeniu złożonych dochodzeń w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym due diligence, poszukiwania aktywów, a także audytów śledczych, w szczególności w Polsce, Czechach i na Słowacji.
- Połączenie doświadczenia w zakresie wywiadu gospodarczego oraz prowadzenia audytów śledczych daje Magdzie dużą przewagę przy prowadzeniu zleceń związanych z poszukiwaniem aktywów, w tym przy analizowaniu złożonych powiązań firm/osób oraz identyfikowaniu ukrytego majątku.
- Magda posiada bogate doświadczenie w zakresie przeglądów typu compliance w wielu jurysdykcjach, w branżach takich jak usługi finansowe, farmaceutyczna, motoryzacyjna, FMCG, telekomunikacyjna czy nieruchomości.
- Magda ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i audytu śledczego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest również absolwentką Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim i biegle posługuje się językiem polskim, angielskim, czeskim i niemieckim. Dodatkowo, ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauk politycznych i dyplomacji, które są uzupełnieniem jej wieloletniego zainteresowania polityką w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Przykładowe projekty:
- Projekt prowadzony na zlecenie funduszu inwestycyjnego, dotyczący znanego polskiego biznesmena, powiązanego z grupą spółek działających w branży nieruchomości w pięciu europejskich jurysdykcjach. Celem projektu było zidentyfikowanie aktywów powiązanych z podmiotem, które okazały się rozproszone w ramach złożonej sieci firm, w celu odzyskania aktywów zainwestowanych przez fundusz. Klient otrzymał kompleksowy raport, który zapewnił mu silną pozycję negocjacyjną w dalszych kontaktach ze stroną przeciwną.
- Złożone śledztwo w Republice Czeskiej, które obejmowało wiele technik śledczych, w tym audyt śledczy, e-Discovery, analizę źródeł publicznie dostępnych, działania detektywistyczne oraz obserwację. Zadanie zostało zlecone przez amerykańską firmę, która podejrzewała oszustwo w swojej czeskiej spółce zależnej. W wyniku śledztwa ustalono zakrojony na szeroką skalę schemat oszustwa zorganizowany przez prezesa czeskiego oddziału oraz dostarczono dowody, które umożliwiły klientowi podjęcie kroków prawnych.
- Analiza integralności polskiego przedsiębiorcy, który zbudował rozpoznawalną na całym świecie markę w sektorze FMCG, zlecona przez inwestora zagranicznego. Projekt obejmował analizę w źródłach publicznie dostępnych, połączoną z dyskretnym wywiadem wśród źródeł osobowych. Głównym celem projektu było zrozumienie historii biznesmena, jego reputacji, a także uczciwości. W wyniku przeprowadzonych prac ustalono, że biznesmen był zamieszany w sprawę oszustwa na dużą skalę przed założeniem firmy, która była przedmiotem zainteresowania klienta.
- Analiza ryzyka politycznego zlecona przez międzynarodową grupę medialną zainteresowaną akwizycją w Polsce. Projekt obejmował badanie open source oraz serię wywiadów ze źródłami osobowymi działającymi w branży medialnej, a także decydentami w Polsce. Celem projektu było wsparcie klienta w zrozumieniu klimatu politycznego wokół sektora medialnego w Polsce w tamtym czasie oraz w miarę możliwości ograniczenie ryzyka związanego z ewentualną inwestycją w tym obszarze.
- Audyt śledczy w rumuńskiej spółce portfelowej polskiego inwestora. Przegląd obejmował zabezpieczenie oraz analizę danych elektronicznych. W efekcie ujawniono zażyłe kontakty pomiędzy szefem działu zakupów rumuńskiej spółki a kluczowymi dostawcami firmy, co umożliwiło klientowi podjęcie niezbędnych kroków oraz wprowadzenie procedur i rozwiązań mających na celu zaadresowanie takich ryzyk w przyszłości.
- Przegląd typu compliance prowadzony dla szwajcarskiego banku obejmujący grupę jego klientów zamieszkałych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Celem projektu było zmapowanie dla klienta aktywności i wpływów gospodarczych wskazanych osób oraz ocena ich wiarygodności i uczciwości, w oparciu o publicznie dostępne źródła danych.