Gromadzenie i zarządzenie materiałem dowodowym w sprawie

W dobie powszechnej cyfryzacji przejście od dokumentacji papierowej do elektronicznej jest nie tylko naturalnym krokiem, ale również w znacznym stopniu usprawnia proces gromadzenia materiału i zarządzanie takim materiałem w trakcie postępowania prawnego.

Wspieramy klientów 
w następujących obszarach:

  • Przeszukiwanie systemów IT (np. korespondencja email, ERP, systemy finansowe/księgowe, itp.) w celu zidentyfikowania i uzyskania odpowiednich dowodów.
  • Pozyskiwanie istotnego materiału dowodowego z publicznie dostępnych źródeł informacji (archiwa prasowe, Internet, komercyjne bazy danych, rejestry publiczne, itp.).
  • Digitalizacja dokumentacji papierowej (skanowanie, rozpoznawanie tekstu – OCR).
  • Konfiguracja cyfrowej platformy do zarządzania i przeglądania materiału dowodowego, w tym zaawansowanego wyszukiwania według różnych kryteriów.
  • Zapewnienie bezpiecznego zdalnego dostępu do danych elektronicznych dla wielu użytkowników uzyskujących dostęp z różnych lokalizacji na świecie.
  • Bieżąca pomoc i wsparcie techniczne w korzystaniu z platformy umożliwiającej zdalny dostęp.

Porozmawiajmy!

Jeżeli potrzebujesz porady czy ta usługa będzie odpowiednia 
w Twoim przypadku – chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Gromadzenie i zarządzenie materiałem dowodowym w sprawie w Questa

Własne systemy informatyczne klienta, dane finansowo-księgowe, informacje dostępne w domenie publicznej i dane elektroniczne strony przeciwnej zgromadzone w procesie zbierania materiału dowodowego mogą być istotnymi źródłami dowodów wspierających klienta i zespół prawny w czasie sporu.
Zwykłe skanowanie akt sprawy pozwala co prawda uniknąć dźwigania tomów akt, jednak w wielu przypadkach tego typu dane elektroniczne nie pozwalają na łatwe i efektywne przeszukiwanie materiału dowodowego za pomocą słów kluczowych/wyszukiwania tekstowego czy kategoryzację/oznaczanie istotnych materiałów. Właśnie dlatego wyszukiwanie konkretnych materiałów w obszernych aktach sprawy może okazać się nieefektywne, nie pozwoli na uzyskanie precyzyjnych wyników i będzie zadaniem czasochłonnym, podczas gdy czas jest zazwyczaj zasobem deficytowym.

Niezależnie od digitalizacji dokumentacji sprawy/materiału dowodowego, obecnie coraz powszechniejszym rozwiązaniem stosowanym w procesie gromadzenia materiału dowodowego w różnych jurysdykcjach jest przedstawianie materiału dowodowego w formie elektronicznej, np. korespondencja email, pliki dokumentów, dane księgowe, itp.